Havuz yalıtımı, bir havuz inşa edilirken gereken inşaat işlerinin kritik bir bileşenidir.

Havuz yalıtımı, bir havuz inşa edilirken gereken inşaat işlerinin kritik bir bileşenidir. Tesisin su yalıtımı, havuzun duvarlarına ve tabanına sağlam bir su geçirmez çimento harcı uygulayarak, tutarlı bir zamanda havuz yalıtımı ve pürüzsüzleştirici bir tabaka görevi görerek hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece kiremit harçlarının uygulanması için gereken pürüzsüz, sağlam ve su geçirmez yüzey oluşturulur.

Zamanla, çoğu havuz yalıtımı yapısı, kendisine çarpan sürekli iç ve dış kuvvetler nedeniyle hata ve arıza noktaları geliştirecektir. Sık sık küçük başlarken, bu çatlaklar ciddi sızıntılara neden olabilir.

Havuzda su kaybımız olduğunda yapmanız gereken ilk şey, sızıntıyı bulmaya çalışmaktır.
Çözüm size yüzme havuzumuzda sağlayacaktır su geçirmez vernik sızıntısının kaynağını bulduğumuzda veya yapısal bir sızıntı olduğu belirtiliyor.

Yaz aylarında en çok ısı, sıcak rüzgar ve güneş ışınımına basarak 15 mm’ye kadar kaybedebiliriz.
Su kaybının ya da skimmer olmadığını, boru sisteminde veya filtreleme sisteminde (hidrolik sızıntısı olmayan) olduğunu görüyoruz. Su kaybının hidrolik bir sızıntı nedeniyle olması durumunda, önce olası hidrolik arızasını gideren havuzdaki su sızıntılarını gidermeye çalışmalısınız.

Hidrolik ve yapısal olmak üzere iki tip vardır.

Filtre sistemi etrafında hidrolik sızıntılar ve havuzun yeniden dolaşımı (Bu tür sızıntı, yüzme havuzları için su geçirmez kaplama ile çözülmez).

Yapısal, en kötüsüdür çünkü camı etkilerler ve algılanması daha zordur, ancak sürücüler, soketler, çıkışlar ile bağlantılarda sızıntı yapar (su geçirmez vernik kullanılacaksa derzleri tamir etmek için asla silikon uygulamayın).

HAVUZ ONARIM & HAVUZ YALITIMI

Çıplak gözle veya hata ayıklama ile havuza bitişik bir oda bulunmadığı ve sızıntı olmadığı sürece, havuzda yapısal bir arıza bulmak zordur. Bakılması gereken ilk şey, eğer görünümde sızıntı varsa, camın sürücülerle olan bağlantılarına bakmaya çalışan, temiz fonlar, yağlayıcılar veya bataklıklar oluşturan kabarcıklardır. Tipik olarak, yapısal bir filtrasyon varsa, oradadır. (Bu elemanların kaba bir delikten girdiğini unutmayın). Kabarcıklar, hidrolik sisteme bağlı olmayan bir alana sahipse, muhtemelen kaçak da olabilir. Her durumda, eğer kabarcıkları lokalize edersek, “temiz” ve 24 saat olasıdır. Bundan sonra tekrar bakmaya gidilir ve eğer devam ederse, sorunun orada olması daha olasıdır. Yüzme havuzları için su geçirmez bir kaplama uyguladıktan sonra, uygulanan silikon karoları, karo veya fayansta iyi önlemediğimiz takdirde, sızıntıları onarmak için derzleri kesinlikle silikon uygulamayın. Sorunu tespit edilemezse, sızıntının orada olmadığından emin olarak tüm geri dönüş derzlerini onarılabilir. Havuz kiremit, fayans veya işimizde su kaybını çözüp çözmediğimizi kontrol etmek için havuzu bir kez daha kurutuyoruz. Su kaybına devam edilirse, yapılabilecek tek şey bir noktaya kadar boş bırakmaktır.

Mevcut seramikleri kaldırmadan bir karo veya fayans havuzunu su sızıntısı problemleriyle kanıtlamak mümkündür.
Havuzlarımızın su geçirmez verniklerinin üstün teknik özellikleri sayesinde havuzu hızlı ve minimum maliyetle onarabiliriz.
Su ve su geçirmezliğini kaybetmek isteyen havuz döşemeleri, fayanslar, taşlar vb. Varsa, braket havuzunuzu görsel olarak incelemek istiyorsanız, su geçirmez yüzme havuzlarına vernik alabilirsiniz.

Havuzunuzu boyamanız gereken tüm durumlar için şeffaf veya renksizdir, bu sizin ürününüzdür.

Herhangi bir sorunuz varsa, çözmek için mutlu olacağız, Bize ulaşın !!