Islak Hacim Su Yalıtımı / We Area Waterproofing

Islak hacim su yalıtımı için Dekorizon, fayans kaplamalı su yalıtım sistemleri ile son teknoloji çözümler sunar.  Neme maruz kalan alanlar genellikle döşenirken, ıslak hacimlere monte edilen bir fayans kaplamanın kendi içinde su geçirmez bir bariyer oluşturmadığı vurgulanmalıdır. Bir binadaki tüm ıslak hacimler, su yalıtımı ve nem geçirmezlik gerektirir. Bir fayans kaplamadaki derzler su geçirgen olarak kabul edilmelidir.

Yaşadığımız hanelerde kullanılan tuvalet, banyo, balkon, teras ve mutfak, ıslak hacim olarak değerlendirilmektedir. Genel olarak, banyo tadilatlarını yaparken, halkın çoğunluğu mevcut alçıpan ya da döşeme tahtalarının üstünde fayans ve boya gibi birkaç ortak şey düşünmeye meyillidir. Bunlar yenileme maliyetinizi düşük tutsa da, bu yüzeyler her zaman özellikle nemli koşullara uygun olmadığından, mevcut olanın üzerine sadece ilave bir katman uygulamanız önerilmez. Dahası, bu durum çizginin aşağısında artan sorunlara da yol açabilir. Tadilat konusunda şüpheniz varsa, burada banyo yenileme zamanının geldiğini belirten bir kaç işaret vardır.

Banyonuzu su yalıtımı gibi etkili bir solüsyonla onarmak en iyisidir. Tam olarak ne olduğundan emin değilseniz, su yalıtımı, banyoyu su geçirmez kılan bir işlemdir. Bu, duvarların sudan nispeten etkilenmeyeceği veya belirli koşullar altında içeri giren suya direnç göstereceği anlamına gelir. Duvarları suya dayanıklı yapmaktan başka, banyo su yalıtımına iliştirilmiş olmanın birçok nedeni ve yararı vardır.

Islak Hacimleri Suya Dayanıklı Hale Getirmek İçin Nedenler

1. Sızdırma Sorununu Durdurur;

Suyun en kolay ve en hızlı rotayı aşağıya doğru bulması zorunludur. Banyonuzda zayıf bir nokta varsa veya zeminde ve duvarlarınızda bazı çatlaklar oluşmuşsa veya duvarlarınız ile banyonuz arasında sızdırmazlık maddesi içinde boşluklar oluşuyorsa, su kolayca sızmaya başlayabilir.

Bu ayrıca nemli duvarlar ve tavanlara sebep olabilir; prizler üzerine su damlaları düşerse bile ciddi bir soruna dönüşebilir. Islak hacimlerde su yalıtımı, bu olumsuzlukları önlemek için en iyi çözümdür.

2. Nemi ve Küflenmeyi Önler;

Sızıntı, duvarlarınızın ve zeminin dış kısımlarında oldukça belirgindir, ancak altında da göremediğiniz birçok sorun vardır. Banyonuzu yeniliyorsanız, nemi, alçıyı veya çürük görünümlü kontrplakı bulmak için fayansları kaldırmış olabilirsiniz. Bunlardan herhangi birini bulursanız, su ile sürekli temas halinde olduğuna emin olabilirsiniz.

Yoğuşma ve nemin tekrar oluşmasını önlemek için, bu yüzeylerin yanı sıra fayans gibi üst tabaka arasına su geçirmez bir bariyer kurmak yardımcı olabilir.

3. İzolasyon sağlar;

Islak hacimlerde su yalıtımının faydaları sadece sızıntıları ve nemli oluşumları önlemekle sınırlı değildir. Aslında, aynı zamanda harika bir yalıtkan olarak da işlev görür. Tesisin dış duvarlarının banyonuza bağlı olması durumunda, bu duvarların, özellikle kış aylarında ne kadar soğuk olduğunu bilirsiniz. Bu, banyonuzu sıcak tutmak için iyi bir termal ünite gerektirdiği anlamına gelir. Ancak bu, uzun vadede size çok daha pahalıya mâl olabilir.

Öte yandan, su geçirmezliği tercih etmek banyonuzu sıcak tutmaya yardımcı olacak ve hatta enerji faturalarınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır!

4. Farklı Banyo Seçenekleri Yaratır;

Su geçirmez panolarla bir duvar inşa ederken banyonuza daha fazla tasarımcı dokunuşu ekleme seçeneklerini elde edersiniz. Asma klozet ve gizli sarnıç, asma klozet ve temel ihtiyaçlarınızı yerleştirmek için kullanışlı köşeler gibi günümüz stillerinin kullanımı çok iyi bir hale geliyor. Hatta son derece çağdaş bir açık duş içeren banyonuzu ıslak bir odaya dönüştürebilirsiniz.

Bu ilavelerin göz önüne alınması size sadece dilediğiniz lüks ve konforu sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda banyonuzu daha ilgi çekici hale getirerek stile de katkıda bulunacaktır.

5. Mülkiyet Değerinizi Artırır;

Bunların hepsi birbirine bağlı. Yukarıda da belirtildiği gibi, uygun banyo su yalıtımı seçilmesi, günümüzün çeşitli olanaklarına ve stillerine kendinizi kaptırmanıza yardımcı olacaktır. Eski armatürleri ve temel malzemeleri yenileriyle değiştirerek banyo alanınızı yenilemek, yepyeni ve canlandırıcı bir görünüm vermek için hazır. Bir mülk keşfedildiğinde, genel durum dışında, insanların odaklanma eğiliminde olduğu şeylerden biri banyoların durumudur.

Zaten çarpıcı bir banyonuz olduğunda, cazip bir teklifi kırma olasılığınız doğrudan sizin mülk değerinizi artıracağı için yüksektir.

Sonuç Olarak;

Bu 5 neden, banyo ve ıslak hacimlerde su yalıtımı yapmanız için yeterince ikna edici değil mi? Mülkünüzün durumunu korumak için bazı zorunlu ancak uygun maliyetli çözümlere odaklanarak zaman, emek ve paradan tasarruf edin.