Kendiliğinden Yayılan Epoksi Zemin / Self Leveling Epoxy Floors

Kendiliğinden yayılan epoksi zeminler, adından da anlaşılacağı gibi, aslında kendini düzleştirebilen, esasen zemini kendi kendini iyileştiren özel bir epoksi reçine tipidir. Mevcut beton zemininize kendiliğinden yayılan epoksi döşeme uygulanır ve epoksi yayılırken, beton zeminizdeki herhangi bir çatlak veya talaşı doldurarak hasar veya aşınma izi olmadan düz bir yüzey bırakır.

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplama, mükemmel derecede pürüzsüz ve düz bir yüzey oluşturur. Kendiliğinden yayılarak bir rulo ile zemine uygulandığında mükemmel bir şekilde pürüzsüz zemin yaratır. Bu, ev ve iş yüzeyi için yapılmış en iyi kendiliğinden yayılan betondur. Diğer epoksi kaplamalardan daha iyi bir görünüm verir. Bu tür epoksi kaplama, bunu yapmak için bir uzmana ihtiyaç duyar, çünkü hızlı kurur ve eşit olarak uygulanmalıdır.

İşletmeler, hem çalışmakta olan personeller hem de tesisten geçen konuklar veya müşteriler için en iyi sonuçları elde etmek için mümkün olan en güvenli ve pürüzsüz yüzeyleri talep eder. Bir otel, havaalanı hangarı, depo veya araç showroomu için ticari bir beton kaplama kurmayı terchi edebilirsiniz. Pürüzsüz, kesintisiz ve çok çeşitli hasarlara dayanıklı bir yüzey sağlamak önemlidir.

Kendiliğinden Yayılan Epoksi Zemin Kaplamaların Avantajları

Kendiliğinden yayılan epoksi zeminlerin en büyük avantajı pürüzsüz olmalarıdır. Kendiliğinden yayılan epoksi, geniş alanlarda ideal olarak düz bir yüzey sağlamaya yardımcı olduğundan, güvenlik için pürüzsüz zeminlere dayanan endüstriler genellikle bu kaplama hizmetini tercih edecektir. Epoksi aletlerle (dokulu bir desenin arkasında bırakılabilir) uygulanmasıyla karşılaştırıldığında, kendiliğinden yayılan seçenekler mükemmel düz bir yüzey sunar. Estetik için harika olsa da, bu aynı zamanda tüm zemin sisteminizde eşit güç ve tutarlılık sağlamanıza yardımcı olur.

Tesisinizde kendiliğinden yayılan epoksi zeminlere sahip olmanın birçok inanılmaz faydası vardır. En belirgin olanı harika görünüyor. Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamaları, tesisinizi veya işinizi aydınlatmak ve ek bir stil hissi vermek için çok çeşitli renk ve efektlerle gelen güzel, parlak bir kaplama sağlar. Beton zemindeki herhangi bir hasar, kaplamanın altında kaybolacaktır.

Kendiliğinden Yayılan epoksi zemin kaplamaları kaymaz katkı maddeleri alabilir . Bu, ıslak zeminin büyük bir güvenlik tehlikesi ve ciddi sorumluluk sorunları yaratabileceği üretim tesislerinde veya depolarda büyük bir özelliktir. Ayrıca, kendiliğinden yayılan epoksi döşemenin darbe hasarına, sürtünmeye, çizilmelere, kimyasal hasara ve ısı hasarına karşı dayanıklı olduğunu göreceksiniz. Tüm bunların yanı sıra, kuruduğunda hiçbir kokusu yoktur ve temiz tutulması kolaydır.

Ek olarak, pürüzsüz, kaplanmış bir yüzeyin temizlenmesi çok daha kolaydır. Bu nedenle , sanitasyonun en öncelikli olduğu bir gıda veya eczacılık tesisini korumaya çalışıyorsanız , bu kaplamalı kendiliğinden yayılan zeminler, temizlik departmanının ürün üretim süreci için zeminleri sıhhi tutmasına yardımcı olacaktır.

Beton zeminler içeren tesislere sahip hemen hemen tüm endüstriler, kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamalarından yararlanabilir. Kendiliğinden yayılan epoksi döşeme, perakende mağazalardan showroomlara ve depolara kadar çok çeşitli işletmelerde kullanılır.

Tesisinizin mutfak veya banyo gibi alanlarını güzelleştirmek için kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamaları kullanabilirsiniz. Ek güvenlik, güzellik ve dayanıklılık, hayatınızdaki her kat için istediğiniz niteliklerdir.

 • Kokusuzdur, iç uygulamalarda uygundur.
 • Termal şoka dayanıklıdır.
 • Beton yüzeyleri düzeltmek ve güçlendirmek için idealdir.
 • Ağır darbeye dayanabilir.
 • Bakteri ve neme dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır.
 • İyi yapışma özelliği sayesinde çok çeşitli yüzeylere uygulama imkanı sağlar.
 • Parlak bir yüzey oluşturur, leke tutmaz ve temizliği son derece kolaydır.
 • Islakken bile kaymaz yüzeylerdir.
 • Darbelere, çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Estetik açıdan çok hoş bir yüzeye sahip yüksek parlaklıkta bir kaplamadır.
 • Isı ve kimyasallardan kaynaklanan hasara karşı dayanıklıdır.
 • Çok çeşitli renk ve efekt seçenekleri mevcuttur.
 • Farklı kalınlıklarda monte edilebilir, bu nedenle önemli ölçüde hasar görmüş betonlar için bile uygundur.

Uygulama Alanları

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamaları ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları dahil olmak üzere bir dizi uygulamada kullanılabilir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli sanayi ve binalar için kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamaları tercih edilir:

 • Üretim tesisleri
 • Depolar
 • Mağazalarımız
 • Ticari Garajlar
 • Ticari Mutfaklar
 • Hastaneler
 • Uçak Hangarları
 • Atletik Döşeme

Nasıl Yapılır

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin monte edilirken özel rulolar kullanılır ve ürünü eşit olarak uygulamak için tasarlanmıştır. Bir kez uygulandığında, zemin dayanıklı ve pürüzsüz bir hizmet haline gelmesi için kürlenmeye bırakılır. Hava ve sıcaklık koşullarına bağlı olarak, genellikle yeni zemini kurulumdan sonraki gün kullanabilmeyi bekleyebilirsiniz. Estetik tercihlerinize bağlı olarak, istediğiniz sayıda farklı renk ve efekt arasından seçim yapabilirsiniz. Daha fazla kayma direnci sağlamak veya zemine biraz ışıltı vermek için bileşiğe agrega eklenebilir. Farklı çalışma alanları belirlemek için farklı renkler bile kullanabilirsiniz, seçenekler oldukça sınırsızdır.