Metalik Epoksi Zemin Kaplama / Metallic Epoxy

Metalik epoksi, egzotik efektler oluşturmak için şeffaf epoksi kaplamaya karıştırılmış metalik bir katkı maddesinin kullanımını içeren özel çok katmanlı bir epoksi zemin kaplama sistemidir. Bu metalik toz, lav akışı veya sedefli tasarım oluşturmayı iyileştirirken epoksi boyunca hareket etmeye devam eder. Metalik pigmentin bu sürekli hareketi nedeniyle, aynı renkleri kullanan zeminler bile asla aynı görünmeyecek ve her bir zemini gerçekten benzersiz hale getirecektir. Doğru karıştırılıp monte edildiğinde, döşemeniz boyunca parıldayan üç boyutlu girdaplar gibi görünen yansıtıcı ve göz alıcı bir etki verir.

Epoksi zeminler birden fazla tabaka halinde uygulanır. Üst kat, benzersiz bir görünüm oluşturmak için farklı formlarda olabilir. Dayanıklı ve sert zemine benzersiz bir dönüş katmak için metalik zeminler oluşturur.

Metalik bir zemin oluşturmak için, parıltılı küçük mika pigmentleri, şeffaf epoksi ile karıştırılır. Mika pigmentleri, benzersiz üç boyutlu bir görünüm oluşturmak için bağlayıcılar arasında dağılmış şekilde tasarlanmıştır. Beton yüzeyine mika pigmentli şeffaf epoksi dökülür. Bir rulo veya boya fırçası pigmentlerle temas ettiğinde ajite olurlar. Bu pigmentler önce toplanır, daha sonra ışığın farklı açılarda yansımasına izin vermek için ayrılır, döner ve bükülür. Epoksi malzemesi sertleştiğinde, metalik pigmentler yerine kapatılır ve girdap, üç boyutlu bir görünüm oluşturur. Metalik pigmentlerin yerleştirilmesi, zemininizin son görünümünü belirler.

Metalik Epoksi Zeminlerin Avantajları

Bu zeminlerin popülaritesinin artmasının birçok nedeni vardır; Metalik epoksi zemin kaplamaları, son derece dayanıklı, düşük sararma, dikişsiz (ek yersiz), antimikrobiyal, kaymaya ve kimyasallara dayanıklı olacak şekilde özelleştirilebilir. Bu zeminler sadece şık görünümü ile kalmayacak, aynı zamanda tüm performans ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bekleme odaları, gösteri odaları, restoranlar, galeriler ve daha fazlası gibi yerler için mükemmeldir.

 • Eşsiz Döşeme
  Her metalik epoksi zemin, benzersiz bir sanat eseri haline getiren benzersiz girdaplar ve tasarımlarla birlikte gelir. Metalik epoksi döşemeli bir alanda yürüyen herkes, bu döşeme sisteminin başka türlü sert ve donuk bir çıplak beton döşemeyi nasıl dönüştürebildiğine her zaman hayran kalır.
 • Dayanıklılık
  Bu döşeme sistemi, zorlu aşınma ve yıpranma koşullarına dayanıklı, uzun bir ömre sahiptir.
 • Çeşitli Sıvılara Dayanıklı, Su Geçirmez
  Zeminlerin hızlı aşınmasına ve bozulmasına sebep olacak her şeye; benzin, yağ, çamaşır suyu, gres, fren sıvıları ve diğer kimyasallara karşı dayanıklıdır. Bu sıvı dökülmeleri zemini lekelemez, bu da otopark ve konut garajları için ideal bir seçimdir.
 • Bakterilere Dayanıklı
  Mikroplara ve bakterilere karşı dayanıklıdır ve temizlenmesi son derece kolaydır. Bu kesintisiz döşeme sistemi, sağlık kuruluşlarında, yiyecek ve içecek tesislerinde, ilaç tesislerinde, ticari ve endüstriyel mutfaklarda ve hijyenin en öncelikli olduğu yerlerde daha çok tercih edilir.
 • Kolay Temizlik ve Bakım
  Temizlenmesi zor ve lekelenmeye eğilimli sert sıvılara dayanıklıdır. Herhangi bir sıvı dökülmesinin temizlenmesi kolaydır, çünkü bu döşeme sistemi pürüzsüzdür ve harç hatları yoktur.
 • Kaymaz
  Işığı yansıttıkları için kaygan görünebilirler, tam aksine, metalik pigmentler döşeme sisteminin kaymaz özelliklerini artırır.
 • Uzun ömür
  Düzgün monte edildiğinde uzun bir ömre sahip olacaktır. Bu zeminler aşınmaya karşı dayanıklıdır, dolayısıyla üzerlerine sert nesneler düştüğünde çizik ve çatlaklar olmayacaktır.

Metalik epoksi zemin kaplama çeşitli tonlarda mevcuttur ve doğal taş veya renkli cam gibi görünecek şekilde yapılabilir. Sıkıcı ve donuk görünümlü beton zemini, yüksek wow faktörü ile güzel bir sanat eserine dönüştürülebilir.