teras izolasyonu

Teras izolasyonu, yüzey düz olduğu ve su herhangi bir yönde akamadığı için oldukça zordur ve toplandığı yerde durmasını sağlar. Bu sızıntıya neden olmak için daha büyük bir fırsat verir. Bu düz yüzeyler, suyun boşaltma borusundan geçmeden önce toplaması için bir karter veya çukur gerektirir. Bir araya getirilen tüm bu faktörler kapsamlı su yalıtımı gerektirir.

Teras su yalıtım hizmetleri, bir evin su yalıtımının tüm dakika detaylarına dikkat ederek hava şartlarına daha dayanıklı olmasını sağlar. Tüm toz ve kirlerden arındırılmış mükemmel bir çatı oluşturmak için kullanılan aşınma ve yıpranma, geniş teras izolasyonu ile elde edilir. Tekniklerimiz, suyun yüzeyden sızmasına yol bulunmamasını sağlar.

Yeni ev sahipleri için neden çatı ve teras izolasyonu gerekli hale geldi? Teras izolasyonu, tipik olarak sert hava koşullarına, iklimsel değişikliklere ve yağışlara maruz kalması nedeniyle önemli bir ev olabilir. Teras yüzeyi, zamanla blok arasında sızmaya başlayan yağmur biriktirme eğilimindedir. Zamanla yüzeyin bozulması, birçok yaralanmaya neden olacak şekilde artacaktır.

Balkon veya Teras İzolasyonu Öncesi Ne Yapılmalı?

Bir balkon veya terasın su geçirmez hale getirilmesi için öncelikle müdahale edilecek alanın mevcut koşullarını değerlendirmek gerekir. Çünkü müdahale etmek istediğiniz balkon veya terasın koruma durumuna bağlı olarak, farklı çözümler ve izlenmesi veya yeni bir su yalıtım sistemi yapılması için aşağı yukarı yayılan, takip edilmesi gereken farklı adımlar vardır.

Değerlendirilecek ilk şey, mevcut döşemenin durumudur, yani koruma durumuyla ilgili araştırılması en kolay olan görünen tabakadır. Bu değerlendirme, örneğin, eklem hacimlerinin tutarlı olup olmadığını kontrol ederek yapılabilir. Çünkü çoğu durumda suyun sızmaya başladığı eklemlerden kaynaklanır ve bu nedenle finisajın su geçirmezlik etkisi yoktur.
Sonuç olarak, su elementlerin ciddi şekilde zarar görmesiyle bütün paketi bozmaya başlayacaktır. Buna paralel olarak, döşeme elemanlarının durumunu kontrol etmek mümkündür, aslında bunlar dış ve su yalıtımı için olsalar bile, aynı olan herhangi bir çatlak veya kırılma, sızma noktaları oluşturan suya erişim sağlar.

Balkonu veya Terası Su Geçirmez Hale Getirme Adımları

Her şeyden önce, tekrar su yalıtımı yapılması gerekip gerekmediğini veya halihazırda mevcut olan bir balkon veya teras izolasyonu sisteminin restorasyonundan bahsettiğimizi ayırt etmek gerekir. Bu değerlendirme bize su yalıtım paketinin hangi seviyede müdahale etmemiz gerektiğini anlamamızı sağlar.

İlk durumda, su yalıtım sisteminin gerçekleştirilmesi daha basitken, yeniden yapılanma durumunda, öncelikle mevcut durumun analizine devam edilmesi gerekir. İkinci durumda, başlangıçta herhangi bir çiçeklenme, tortu veya balmumu gibi önceki tedavileri gidermeyi ve ardından desteğin nötr bir deterjanla temizlenmesini içeren minimal invaziv bir tedavi sağlayan bir operasyon yöntemi gerçekleştirmek mümkündür. Kurutulduktan sonra, terasın derz dolgusu uygun bir dış macunla tekrar yapılabilecektir. Bu nedenle bitirme tabakasının bütünlüğünü ve sonuç olarak yeniden yapılanan bütünlüğünü sağlayacak mükemmel sızdırmazlık özelliklerine sahip olacaktır. Sonuç olarak, müdahaleden sonra su yalıtımının geri kazanıldığından emin olmak için çoğu durumda şeffaf ve film içermeyen, özellikle en büyük eklemler gibi riskli noktalar için su geçirmezlik sağlayan bazı işlemlerle devam edeceğiz. Balkon veya terasın son katmanı.

Suyun bitirme tabakasına sızdığından emin olduğu andan itibaren, terasın su yalıtım sistemini başka bir yolla eski haline getirmeye devam ediyoruz. Yani onarılamaz şekilde zarar görmüş mevcut zemin kaplamasını, tutkal tabakası ve su geçirmez tabakası ile birlikte kaldırmak için. Bu şapı korur.
Buradan, suya dayanıklı sıvı ürünlerle şapın yeni bir su yalıtımı ve yeni kaplamanın daha sonra bağlanması, alt tabaka tipine uygun çimentolu bir yapıştırıcı ve dış mekanda kullanım için özel olarak tasarlanmış su yalıtım özelliklerine sahip bir harç sunacağız.

Balkonda veya Terasta Su Sızıntıların Önlenmesi

Balkon veya terasa uygulamak istediğiniz döşeme türüne göre, derzlerin doğru boyutunu ve bunları oluşturan malzemeyi seçmeye her zaman dikkat edin.
Örneğin, cömert ebatlı fayanslara sahip zeminler daha fazla ve daha sık kullanılmıştır, bu nedenle derzlerin buna orantılı olması gerekir, böylece sürtünme döşeme içinde müteakip çatlaklar oluşturmaz ve sızma riskleri yaratmaz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur eşikler, yani balkon veya teras ile onu evin içinde bağlayan pencere kapısı arasındaki bağlantı; estetik nedenlerle, tabanın aynı seviyesinde yapılsa da, balkonun yürüme yolundan en az 3 cm yüksek olması iyi bir kuraldır, bu nedenle yağmur suyu bertaraf fonksiyonu sadece eğime verilir.

Duvar zemini köşeleri, genleşme derzleri veya drenajlar gibi detayların işlenmesiyle ilgili olarak, önerilen çeşitli su yalıtım sistemlerinde kullanılmak üzere genellikle önceden oluşturulmuş özel elemanlar oluşturulur ve bunlarda ilave su yalıtımı sağlayan butil bantlar, gazlı bez veya şeritler olabilir. Özel geometrik karmaşıklıkları nedeniyle, sızıntı riskinin her zaman daha büyük olduğu noktalara dikkat edin.

Bir Balkonu veya Terası Su Geçirmezlik İçin İdeal Ürünün Özellikleri

Bir balkon veya terasın su yalıtımı için ideal sistem, elastik ve son derece sağlam bir su yalıtım katmanı sunarken, zemini uygulamak için kullanılacak çimento bağına olağanüstü yapışma sağlar. Ayrıntıların (duvardan yere köşeler ve kanallar gibi) işlenmesi için özel olarak incelenen bileşenler olarak uygulanması basit olacaktır.

Bu sistemlerin teknik dokümantasyonu, kullanım amacı için yürürlükte olan düzenlemelere uygun özelliklere sahip olmalıdır.

İyi Yapılmış Teras İzolasyonu İş Örneği

Bir balkon veya terasın su yalıtımının en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için izlenecek adımlar aşağıdaki işlem adımlarında özetlenebilir.

  • Balkon veya teras yapısının duvarlarda uygun dikey kıvrımlarla su yalıtımı ve eşiklerin korunması.
  • Su geçirmezliği yük dağıtım katmanının etkisinden koruyan bir malzeme katmanının araya sokulması.
  • Yük dağıtım katmanı oluşturulması.
  • Daha sonra fayans yapıştırıcıları ile uyumlu olan şapı korumak için bir su yalıtım sistemi uygulaması.
  • Kaplamanın bu amaç için uygun bir yapıştırıcı kullanarak ayarlanması.
  • Derzlerden sızıntıyı önlemek için karo kaplamasının derzlerinin su geçirimsizlik özelliğine sahip uygun bir harç ile derzlenmesi.
  • Başka bir su geçirmez son kat sağlamak için olası son işlemler.

İletişimi Geçin…