havuz yapımı

Bahçenize bir yüzme havuzu kurmak, karşılaştırmanın ötesinde bir lüks. Bir havuz yapımı projesi göz önüne alındığında, göz önünde bulundurulması gereken birçok yer altı havuzu özelliği vardır. Havuz tasarımınıza dahil edilecek su içi havuz özelliklerine karar verirken büyüklük, tarz, havuzun renkleri ve yerlerin tümü göz önünde bulundurulmalıdır. Yeraltı havuzu projenize eklemek istediğiniz karartıcı su özellikleri ve aksesuarları, yeraltı havuzunuzu bir üst seviyeye taşıyabilir.

Yüzme havuzları, her konut veya konut kompleksinde, çoğunlukla yaz aylarında ideal bir tamamlayıcıdır.

Evin yapısını tasvir eden su yapraklarından, taşan yüzme havuzlarına veya en etkileyici şelalelere ve su jetlerine kadar uzanan bir yüzme havuzu, hem havuz hem de çevresi için doğru malzeme seçimi ve en mükemmel tasarım sayesinde bir gerçeklik haline gelebilir.

Olumsuz hava koşullarına ve neme karşı kalite ve direnç, hem tasarım hem de Görünüm ile ilgili olarak çeşitli zarif seçenekleri birbirine bağlayabilen yüzme havuzu duvar karolarının doğru seçimini yaparken çok önemli olduğu ortaya çıkıyor. Dekorizon Yalıtım, mozaiklerinin benzersizliği ve seramik taşlarının zarafeti ve yüksek direnci ya da havuz içi porselen ile bu amaçla mükemmel şekilde uygun sonsuz düşük gözenekli malzemeler sunmaktadır.

Buna ek olarak, bir yüzme havuzu projesi gerçekleştirirken bina sistemlerini akılda tutmak hayati önem taşımaktadır. Dekorizon Yalıtım teknik firması, profesyonellerinden uzman tavsiyesi ve en iyi su yalıtım çözümleri, kurulum ve eklem sızdırmazlığı sunarak bu tür projelerle ilgili taleplerin farkındadır. Gerekli teknik bilgiler ve en mükemmel tasarımlar sayesinde ideal yüzme havuzunu elde etmek mümkündür.

Yüzme Havuzu Tasarımı

Bir havuz yapımı ve inşaası özel izinler ve uygunluk belgeleri gerektirebilir, bu nedenle yerel belediyenizi kontrol ettiğinizden emin olun. Kaya oluşumlarını ve dengesiz toprağı kontrol etmek için inşaat maliyetlerini önemli ölçüde artıracak bir geoteknik araştırma gerekebilir. Diğer saha konuları arasında yeraltı kabloları, drenaj sistemlerinin konumu, kanalizasyonlar ve diğer yardımcı borular bulunur. Tasarımın kendisi mevcut alanı maksimize etmeli ve evin ve arka bahçenin genel tasarımına dahil edilmelidir. Tasarım tamamlandıktan sonra, planların onaylanmış bir onaylayıcı tarafından onaylanması gerekir.

Bir havuz inşa etmek özel izinler ve uygunluk belgeleri gerektirebilir, bu nedenle yerel belediyenizi kontrol ettiğinizden emin olun. Kaya oluşumlarını ve dengesiz toprağı kontrol etmek için inşaat maliyetlerini önemli ölçüde artıracak bir geoteknik araştırma gerekebilir. Diğer saha konuları arasında yeraltı kabloları, drenaj sistemlerinin konumu, kanalizasyonlar ve diğer yardımcı borular bulunur. Tasarımın kendisi mevcut alanı maksimize etmeli, evin ve bahçenin genel tasarımına dahil edilmelidir.

Havuz Yapımı ve İnşaatı

Bir havuz yapımı için dört ana yol vardır. En yaygın iki teknikte duvar blokları ve vinil astar ya da kum ve çimento karışımı olan gunit kullanılır. Daha yeni geliştirilen bir teknik, yalnızca enerji tasarruflu değil, aynı zamanda önceden hazırlanmış ve kendi spesifikasyonlarınıza uygun olan karbon seramik kabuklara da dayanıyor. Bununla birlikte, bu teknik en hızlısı olabilir, ancak aynı zamanda en pahalı olanıdır ve çoğu insan guniti tercih eder.

Gerekli inşaat izinlerine sahip olduğunuzda, kazı alanını işaretlemenin ve onu zorunlu bir güvenlik özelliği olan devam eden çalışmaları gösteren geçici bir bariyerle çevrelemenin zamanı. Kazı işlemi sizi sağlam ve tutarsız toprakla bırakacak ve zemini ve duvarları monte etmeden önce yüzeyi derecelendirmeniz gerekecektir.

Bir sonraki adım, onaylanan kodlara ve düzenlemelere uyması gereken havuz çerçevelerini ve sıhhi tesisat sistemlerinin kurulmasını içerir. Bu, ısıtıcı ve aydınlatma sistemi gibi tüm elektrik sistemlerinin kurulu olduğu inşaat işlemlerinin bir parçasıdır. Son olarak, duvar panellerini takmanın ve zeminleri dökmenin zamanı geldi. Burada hatırlanması gereken en önemli şey, yer altı yüzme havuzlarının inşasının deneyimli ve yetenekli bir müteahhit gerektirmesidir. Bu kendi başınıza yapabileceğiniz bir şey olsa da kesinlikle önerilmez.

Zemin ve duvarlar sertleştikten ve tamamen yerleştirildikten sonra, geriye kalan tek şey bitirme işlemlerini ( havuz içi kaplama mozaik, havuz boyası vb. ) yapmak ve havuz güvertesini kurmaktır. Bu noktada, havuzunuz tamamen kuruludur ve suyla doldurulmaya hazırdır.