havuz mozaik kaplama

Havuz mozaik karolar, hem havuzun içinde hem de dışında çarpıcı bir yüzme havuzu oluşturabilir. Mozaiklerin rengi havuzun içindeki suyun rengini etkileyecektir. Mavi genellikle havuzun içindeki mozaikler için tercih edilen renktir, çünkü suyu maviye çevirir, ancak diğer renkler de kullanılabilir. Mozaiklerdeki su oyunu, mozaikleri canlandırıyor gibi gözüken büyüleyici bir görüntü yaratıyor. Bu son birkaç yıldaki havuz ve ev dekorasyonundaki en yeni trendlerden biri cam karo oldu. Bölgemizde, stil belirleyicileri takipçilerden ayıran, sürekli büyüyen bir trend olmuştur.
Cam mozaik veya havuz mozaik pek çok şekil, renk ve dokuya sahip bir üründür. Bir havuzu, arka bahçedeki bir vahadan zarif ve çarpıcı bir sanat eserine dönüştürebilir.

Havuz sahiplerinin cam karolara bakarken göz önünde bulundurmaları gereken birkaç ipucu;
Çini, bugün dünyanın her yerinden geliyor. Burada Kuzey Amerika’da Çin, Meksika ve İtalya’dan çok sayıda cam karo geldiğini görüyoruz. Her biri Tüketici çekmek için farklı özelliklere sahiptir. Bazıları temiz çizgiler ve şıkken, diğerleri el yapımı bir artezyen kalitesine sahiptir. Stil olanakları sonsuzdur.
Bazıları boyutlandırma / şekillerde düz ve tutarlıdır, diğerleri ise onlara daha gelişigüzel bir görünüme sahiptir.

  • Ne görmek istediğinizi düşünün. Karodan sıçrayan ışığın kırılmasından hoşlanıyorsanız, beyaz arkasıyla açık veya net olanı seçebilirsiniz.
  • Sadece camın pürüzsüzlüğünü değil, şeffaflığı mı istiyorsunuz? – Venedik
  • Araştırma yapmak için seçim aşamasında zaman ayırın. Hangi stili, boyutu veya rengi seçerseniz seçin, kişisel tarzınızı ve kullandığınız ortamı hatırlayın. Koyu renkleri seviyorsanız, mor belki de mükemmel bir seçenek, daha monokromatik bir stili tercih ederseniz, kiremiti çevreleyen zemin kaplaması renklerine eşleştirmek size daha iyi uyacaktır.

Havuz Mozaik Hakkında

havuz mozaikleri

  • Havuz mozaik veya cam karo fiyatlandırma aralıkları büyük ölçüde. Bunun nedeni, mozaiğin üretildiği yer, bize ne kadar seyahat ettiği ve her zaman olduğu gibi kalitedir. Hatta altın lekeleri ile cam karo alabilirsiniz. Alışverişe başlamadan önce metre kare veya metrekarede ne kadar alan döşediğinizi anlamak en iyisidir. Bu şekilde fiyatları ile sunulan zaman bütçenizde olup olmadığını görmek için hızlı bir hesaplama yapabilirsiniz.
  • Cam karo, normal seramik veya porselen karodan daha zordur, bu nedenle işçilik maliyetiniz de daha yüksek olacaktır. Bunun nedeni, cam karoların elle ve özellikle de zeminin duvarla birleştiği bir havuzun kavisli köşesinde, tam karonun kullanılamayacağı yerlere uyacak şekilde tek tek parçalar halinde kesilmesi gerekmesidir.
  • Aynı zamanda göz önünde bulundurulması gereken bir kırılma önleyici membrandır. Bu membran derhal harç yatağı üzerine uygulanır ve karo için biraz esneklik sağlar. Donma / donma iklimlerde, bu, karo bantları ve özellikle kaybolan kenarlar gibi zeminin üzerinde yer alan tüm fayans alanlarında şarttır. Bu ihtiyati adımlar ilk yatırıma katkıda bulunurken, kalıcı bir ürüne katkıda bulunur. Birçok cam karo üreticisi bu ürünü karolarının altında kullanmakta ısrar ediyor.
  • Tüm karo ayarlayıcıları cam karoda kalifiye değildir ve hangi ayar malzemelerinin kullanılacağını bilemez. Cam pürüzsüzdür ve su altı uygulamaları için sağlam bir bağ oluşturmak esastır. Doğru ayar malzemelerini kullanmak çok önemlidir. Fayans ayarlayıcınıza su altı uygulamalarında cam fayans ayarlama konusunda deneyimli olup olmadıklarını sorun.
  • Döşemelerin çoğu, bir örgüyle veya bir kâğıt / plastik yüzey üzerinde bir arada tutulan genellikle 12 “x 12” kare olan sayfalarda gelir. Su altı uygulamalarında kağıt / plastik kaplama idealdir.Bu, ayar malzemesinin karo ile tam olarak temas etmesini sağlar. Birçok ağ örgüsüyle bazen ağı karoya yapıştırmak için kullanılan tutkal imalat işleminde aşırı uygulanır. Bu, ayar malzemelerinin karoya yapışmasını sınırlar.