Epoksi Harç Zemin Sistemleri / Epoxy Mortar Flooring Systems

Epoksi harç zemin mala sistemi, olağanüstü dayanıklılık için yüksek yoğunluklu ve basınç mukavemetine sahip düz renk, reçine zengini, agrega dolgulu, dikişsiz, epoksi esaslı zemin yeniden cilalayıcıdır. Tipik olarak yeni betonu korumak veya mevcut aşınmış zeminleri 3 – 6 mm kalınlıkta yeniden profilli yapmak için monte edilir. Bu ağır hizmet tipi genel servis epoksi sistemi, iyi kimyasal direnç, ayrıca üstün aşınma ve darbe direnci gösterir.

Epoksi harç mala sistemi estetik ve kayma direnci gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilir. Epoksi harç sistemi için son yüzey görünümü, sınırsız renk seçimi, hafif veya ağır portakal kabuğu, entegre koy tabanı ve çeşitli kaba kaymaya dayanıklı veya pürüzsüz yüzeyler üretmek için değişken yüzey dokusu içerir.

Neden Epoksi Harç Zemin Sistemini Seçmelisiniz?

Ticari veya endüstriyel bir tesis içindeki bir alan için en iyi zemin kaplamasını seçerken, alanın maruz kalacağı koşullar dikkate alınmalıdır. Birçok endüstriyel tesis, ağır yüklerin depolanması ve hareket ettirilmesi, forklift ve diğer ağır vasıtaların trafiği gibi düzenli koşullara maruz kalacak alanlara sahiptir. Bu tür alanlarda döşeme, zaman içinde iyi performans göstermeye devam etmek için daha fazla koruma gerektirecektir.

Epoksi harç sistemleri genellikle bu ekstra koruma seviyesini gerektiren alanlar için uygun bir zemin seçeneğidir. Epoksi harç zemin kaplamaları ağır yükler taşıyabilir, beton döşemenin oyuklaşmasına karşı koruma sağlayabilir ve ağır makinelerin hareketine dayanmak için mükemmel aşınma direncine sahiptir. Ayrıca işçi güvenliğini artırmak için ek doku ekleyerek kayma ve düşme olaylarına karşı yardımcı olabilirler. Epoksi harç esas olarak günlük daha ağır aşınma ve yıpranmaya dayanması gereken alanlar için kurulur.

Epoksi Harç Döşeme Sisteminin Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

 • Aşırı Dayanıklılık
  Personelin uzun süre yürüdüğü veya ayakta durduğu alanlarda rahatlık sağlayacak kadar esnektir, ancak yüksek yaya trafiği, araç trafiği, tekerlekli yükler ve olası zemin etkisine dayanacak kadar sağlamdır.
 • Aşınma direnci
  Bu özellik, tipik olarak sert pürüzlü bir yüzey daha yumuşak bir yüzey boyunca kaydığında ortaya çıkan ve daha sonra malzemenin yüzeyden istenmeyen şekilde çıkarılmasına neden olan zeminlerin aşınmasına direnme yeteneğine sahip olacaktır.
 • Kimyasal direnç
  Kimyasal direnç özelliği, kimyasalların ve sıvıların döşemeye nüfuz edebileceği tüm alanlar için koruma sağlar. Kimyasal direnç, bir malzemenin aşındırıcı ortamlara karşı bağışıklığını düzenler.
 • Artan Işık Yansıtıcılığı
  Epoksi zemin, ışığı yerden yansıtarak, parlaklığı %300’e kadar artırarak tesis içindeki görünürlüğü artırır; elektrik kullanımından tasarruf etmenizi sağlar.
 • Anti-Kaygan
  Zemin kaplamalarınıza ekleyebileceğiniz opsiyonel bir kaplama kaymaz zemin kaplamadır. Bu eklenti, olası kazaların meydana gelmesi konusunda daha az endişelenmenize izin verecektir. Endüstriyel tesislerin bazı alanlarında bu çok önemli bir faktördür.
 • Pürüzsüz ve Kesintisiz
  Mevcut bir kurulum seçeneği, döşemenin muhteşem pürüzsüz parlak bir yüzeyle her yönden kesintisiz görüneceği pürüzsüz ve kesintisiz bir sistemdir. Bu kesintisiz döşeme seçeneği aynı zamanda antibakteriyeldir.
 • Kolay Temizliği ve Bakımı
  Bu döşeme sistemlerini monte etmek için kullanılan malzemeler ve zeminin kusursuz uygulaması süper kolay bakım sağlar ve zeminlerin kolay temizlenmesini sağlar.