enerji kimlik belgesi

Günümüzde emlak ve konut sektörü üstüne hizmet gerçekleştiren çoğu firmanın yanı sıra, bu firmaların oluşturmuş oldukları projeler ve önceden beri konut durumunda ve mesken olarak sarf edilen binalarda dahil olmak üzere, pek çok meşru tasarı ve yasa oluşturulmuştur. Bu yasalar ve kanunlar onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Bu anlamda firmamızın vermiş olduğu Enerji Kimlik Belgesi de, 5 Aralık 2008 tarihinde yasalaşmış ve mecburi duruma gelmiştir.

27050 sayılı yasa ile beraber, sahip olunan ‘mesken’ ya da ‘işyeri’ sıfatı ile sarf edilen durumu hazır ve yeni yapılacak binalar başta olmak üzere, bütün konutlar üstünde mecburi bir işlem durumunu almıştır.

Enerji Kimlik Belgesi, kullanımı her binada gerçekleşen; elektrik, su, doğalgaz, havalandırma, ısıtma, soğutma gibi çeşitli kriterler ile binalara verdiği bir kimlik olmaktadır.

Bu anlamda oluşturulan araştırmalar neticesinde enerji harcaması en az olan binalar A Sınıf Belgesine sahip olabilirken, bu sıralama G’lere kadar uzamaktadır.

Genellikle yeni olarak yasa durumunu alan ve yürürlüğe giren, Enerji Kimlik Belgesi olmadan bundan sonra kira verme, satın alım ya da satın verme gibi tapu kapsamında gerçekleşen hizmetler yapılmamaktadır.

Bu sebeple bundan sonra bir mecburilik durumunu alan Enerji Kimlik Belgeleri kesinlikle yaptırılması ve sahip olunması gereken bir belgedir.

Yakın vakit içerisinde vergi mükellefliği ve konut vergisi konusu ile alakalı da Enerji Kimlik Belgesi sahibi olan ve enerji kullanımı az olan binalarda, vatandaşı teşvik hedefli vergi indirimlerinin uygulanması ise muhtemeldir.

Bu anlamda yurttaşların hizmetine sunmuş olduğumuz, bütün tapu işlemlerinde mecburi kılınan Enerji Kimlik Belgesi, İstanbul gibi mühim bir şehrin eski ve mühim semtlerinden birisi olan Kağıthane semtindeki bütün binalar ve konutlar amacıyla hizmet vermekteyiz.

Sunmuş olduğumuz konut ve binalar amacıyla, her birisi bölümünde eksper mühendis ve mimar ekip arkadaşlarımız doğrultusunda oluşturulmuş, Denetleme ve İnceleme Kurulu doğrultusunda, uzun araştırmalar sonucunda sizlere verilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Niçin Gereklidir?

Yapılacak bütün araştırmalar bölümünde eksper, lüzumlu bütün lisanları bitirmiş, tecrübeli aynı vakitte lüzumlu bütün sertifikalara sahip hangi alanda araştırma yapılacak ise o alan ile alakalı eksperlerimiz doğrultusunda yapılmaktadır.

Bizlere her an ve her dakika ‘İletişim’ bölümünde yer alan dahili ya da cep telefonu numarasından ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve bizim ile etkileşim kurmak amacıyla aynı şekilde sistem üstünde tespit edilen formu doldurabilirsiniz.

Unutmayın ki Enerji Kimlik Belgesi yasal bir zorunluluktur ve bu yasal zorunluluk kapsamında, müşterilerimiz odağında aynı vakitte kaliteli bir hizmet anlayışımız ile siz kıymetli müşterilerimizin bu problemine çözüm ortağı olmaktayız.

Nitekim aynı vakitte binanızın Enerji Kimlik Belgesini sağlamanın ve incelemenin yanı sıra, siz kıymetli müşterilerimiz için Enerji Kimlik Belgesinin kategorisini yükseltmek ve daha çok tasarruf imkânından faydalanmak amacıyla, binanızın ya da konutunuzun lüzumlu olan bütün tadilat işlemlerini raporlanması ve dosyalanarak siz kıymetli müşterilerimize sunulması gibi hizmetlerimiz ile de hizmetinizdeyiz.

Kurumsal anlamda hizmet sunduğumuz bu sektörde, İstanbul’un her semtinde çoğu evin Enerji Kimlik Belgesine imzamızı atmak ile beraber sizi de bizimle çalışmaya çağrı etmekteyiz.

Alanında eksper ve tecrübeli mimar ve mühendis çalışma arkadaşlarımız ile beraber apartman, müstakil ev ya da bina, büro, hastane, özel iş yerleri, daire gibi pek çok konut tarzında en kaliteli ve eksper hizmetini sizlere sunmaktayız.