donusum_ile_isi_yalitimi_da_yayginlasacakÖzellikle kış aylarında kabaran doğalgaz ve elektrik faturaları, tüketicilerin en önemli şikâyetlerinden biridir. Oysa ihtiyaç duyulan enerji ile ihtiyaç dışı tüketim arasındaki fark, yani enerji israfı konusunda bilinçlenerek ve bu bilinçle adımlar atarak tasarruf yapmak mümkün.
• Çözüm, çoğu zaman uygun maliyetlerle kolayca tatbik edilebilen uygulamalardan ve kimi alışkanlıkları gözden geçirip değiştirmekten geçiyor.
Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini artırmayı amaçlayan ve bu amaçla kamu yararına etkinlik gösteren ETADER (Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği), pahalı ve az olan enerji kaynaklarımızdan ihtiyacımız kadarını tüketmenin milli ekonomiye ve çevre korunmasına da katkı sağlayacağının altını çiziyor.
Enerji tasarrufu konusunda bilinçlenmek ve faturalar elimize ulaştığında şikâyet etmeye başlamadan önce harekete geçmek, sandığımızdan çok daha kolay.
Siz de doğalgaz ve elektrik faturalarınızda tasarruf sağlamak istiyorsanız, ısı yalıtımı (mantolama) yaptırmayı ihmal etmeyin.